Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjantkę – prokuratura wszczyna postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa

Data publikacji 16.02.2015

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mławie znajduje się w szpitalu w ciężkim stanie, po tym jak została zaatakowana przez 15-latka. Zdarzenie zostało już na wstępnym etapie zakwalifikowane jako usiłowanie zabójstwa. Prokuratura Rejonowa w Mławie zapowiedziała, że będzie wnioskować do sądu o to, aby nastolatek odpowiadał za swój czyn tak jak osoba dorosła.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że umundurowany patrol został skierowany w ubiegłą sobotę, krótko przed godz. 24, na interwencję do jednej z miejscowości w gminie Dzierzgowo, po tym jak dyżurny odebrał telefon mężczyzny zgłaszającego awanturę domową.

Policjanci niezwłocznie pojechali tam udzielać pomocy. Na terenie wskazanej w zgłoszeniu posesji zobaczyli nieoświetlony dom i lekko uchylone drzwi wejściowe. Ponieważ nikt nie odpowiadał na wezwania, policjanci weszli do wnętrza domu, najpierw policjant, a za nim jego partnerka z patrolu. Tuż po wejściu policjantka została od tyłu uderzona. Jej kolega widząc stojącego za nią nastolatka z siekierą w rękach, zdołał go niezwłocznie obezwładnić, choć chłopak stawiał czynny opór i nadal próbował atakować.

Policjant szybko zaalarmował dyżurnego, a do rannej wezwano pogotowie ratunkowe. Z raną głowy trafiła do szpitala.

Jak się okazało, 15-letni napastnik miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pobrano od niego także krew, aby sprawdzić czy był pod wpływem innych środków odurzających.

W momencie zdarzenia w domu przebywał jedynie inny śpiący nastolatek, który został obudzony przez mundurowych wykonujących czynności po obezwładnieniu 15-latka.

Ustalenia w tej sprawie, w tym dotychczas zgromadzony materiał procesowy, wskazują, że interwencja o awanturze domowej, została zgłoszona przez samego 15-latka. Pomimo tego, iż nie było żadnej awantury to z premedytacją wywołał przyjazd policjantów i przygotował do ataku na nich siekierę, planując swój zamach. Zaatakował z ukrycia, prawdopodobnie chowając się za uchylonymi drzwiami wejściowymi do domu.

Zatrzymany nieletni przebywa aktualnie w policyjnej izbie dziecka.

Funkcjonariusze nie odnotowywali na przestrzeni ostatnich lat interwencji pod adresem lub z udziałem zatrzymanego nastolatka.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony