Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice po wyrokach

Data publikacji 17.02.2015

Szczecińscy policjanci zatrzymali ośmiu pseudokibiców za załamanie prawa na sobotnim meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań. Usłyszeli oni już wyroki w trybie przyspieszonym orzekające kary grzywny i stadionowe zakazy.

Do zatrzymań doszło w minioną na sobotę w czasie meczu pomiędzy zespołami, w ramach rozgrywek ekstraklasy. Na trybunach stadionu zasiadło ponad 9 tys. kibiców, w tym  470 przyjezdnych. W trakcie trwania meczu mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 25 do 36 lat, którzy usiłowali wnieść na teren imprezy masowej alkohol. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Mężczyźni zostali po wytrzeźwieniu przesłuchani, a sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy wydał wyroki w trybie przyspieszonym. Wszyscy otrzymali grzywnę w wysokości 2 tys. złotych, zakaz wstępu na imprezy masowe, mecze
piłki nożnej z udziałem Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski na okres dwóch lat.   Dodatkowo sąd zobowiązał ich do stawiennictwa w odpowiedniej jednostce Policji w czasie trwaniach tych meczy oraz wymierzył środek karny w postaci przepadku zabezpieczonych napojów alkoholowych.

Podczas tego samego meczu policjanci zatrzymali  kolejnych czterech pseudokibiców. Dwóch z nich wniosło także alkohol, a dwaj pozostali nie wykonywali poleceń służb porządkowych. Są to mieszkańcy Szczecina i Stargardu Szczecińskiego w wieku od 21 do 44 lat. Wszyscy zostali przesłuchani, przyznali się do zarzucanych im czynów, a sąd wymierzył już karę. Trzech z nich ma do zapłaty grzywnę w wysokości 2 tys. złotych oraz dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe – mecze z udziałem Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski wraz z obowiązkiem stawiennictwa we właściwej jednostce Policji. Czwarty z zatrzymanych usłyszał wyrok jednego miesiąca ograniczenia wolności polegającej na wykonaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny w wymiarze 40 godzin oraz zakazu wstępu na mecze na okres dwóch lat. 21- latek zobowiązany jest także do stawiennictwa we właściwej jednostce Policji podczas trwania meczy z udziałem Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony