Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego

Data publikacji 17.02.2015

Policjanci, strażacy, ratownicy GOPR-u, a także strażnicy miejscy oraz wolontariusze poszukiwali 62-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Zaginiony wyszedł z domu dla osób bezdomnych i najuboższych i do niego nie wrócił. W akcji poszukiwawczej użyto quadów, pojazdów terenowych, psów tropiących oraz policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną. W niedzielę rano mężczyzna został odnaleziony i przekazany pod opiekę służb medycznych.

W sobotę 14 lutego około godz. 19.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu został poinformowany o zaginięciu 62-letniego pensjonariusza domu dla osób bezdomnych i najuboższych w Wałbrzychu. Mężczyzna wyszedł z placówki ubrany tylko w koszulę oraz pulower i udał się w nieznanym kierunku. Z uwagi na zapadający zmrok oraz warunki atmosferyczne wałbrzyscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 62-latka. Rysopis zaginionego przekazano kierowcom MPK, korporacjom taksówkowym oraz firmom ochroniarskim. Do poszukiwań włączyli się funkcjonariusze Straży Pożarnej, Służby Ochrony Kolei, Straży Miejskiej, ratownicy wałbrzysko-kłodzkiej grupy GOPR oraz wolontariusze. W akcji poszukiwawczej użyto również quadów, pojazdów terenowych, psów tropiących oraz policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną.

Funkcjonariusze przeszukiwali m.in. pola i kompleksy leśne w dzielnicy Gaj oraz Podgórze. Akcję prowadzono również na terenie gmin Unisław Śląski, Mieroszów, Rybnica Leśna, Głuszyca oraz Jedlina Zdrój.

W niedziel około godz. 10 zdezorientowanego i wyczerpanego mężczyznę odnaleziono w Wałbrzychu na ulicy Wrocławskiej. 62-latek został przekazany pod opiekę służbą medycznym. Na szczęscie mężczyźnie nic się nie stało i jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony