Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono 13-latka

Data publikacji 17.02.2015

Prawie doba poszukiwań, w których brało udział kilkudziesięciu policjantów i strażaków - to bilans akcji służb w związku z zaginięciem 13-letniego Jakuba. Chłopiec cały i zdrowy, po kilkunastu godzinach nieobecności, wrócił do domu.

W niedzielę 15 lutego rodzina chłopca zgłosiła jego zaginięcie. 13-latek, jeszcze tego samego dnia, miał być widziany w okolicach Bobrówka i Zwierzyna. To właśnie w tym rejonie skupiły się poszukiwania. W akcję zaangażowano w sumie kilkudziesięciu strzeleckich policjantów, strażaków z PSP w Strzelcach Kraj. oraz ochotników. W działaniach brał również udział policyjny pies, który jednak nie podjął tropu. Poszukiwania trwały do późnych godzin nocnych, jednak bez rezultatu. Akcję wznowiono od świtu następnego dnia. Podobnie jak dzień wcześniej chłopca szukało kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

W działania włączyli się również strażacy z Poznania ze specjalnie wyszkolonymi psami do poszukiwania żywych osób zagonionych oraz policjanci z Warszawy ze specjalistycznym sprzętem. Pomimo chłodu wszyscy mieli nadzieję, że chłopiec się odnajdzie. Wreszcie około godziny 14:00 dotarła informacja, że Jakub cały i zdrowy wrócił do domu. W tej chwili znajduje się pod opieką rodziny. Trwają ustalenia co działo się z nim podczas nieobecności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony