Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podawał się za policjanta i chciał karać mandatami

Data publikacji 18.02.2015

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który na ulicy Działdowskiej ubrany w policyjną czapkę, mając 1,7 promila alkoholu podawał się za funkcjonariusza Policji i zatrzymywał samochody do kontroli drogowej. Ponadto usiłował karać kierowców mandatem karnym za nieustąpienie przejazdu samochodu, którym kierował będąc pod wpływem alkoholu. 37-latek usłyszał już zarzuty karne. Będzie odpowiadać m.in. za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i podawanie się za funkcjonariusza publicznego.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w rejonie ulicy Działdowskiej. Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna w średnim wieku poruszający się fiatem croma, podaje się za policjanta, zatrzymuje samochody do kontroli drogowej i usiłuje ukarać kierowców mandatem za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu Policji. Mężczyzna miał być ubrany w cywilne ubranie, a na głowie miał policyjną czapkę. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali już do wskazanego miejsca, zauważyli podejrzany samochód i zatrzymali go do kontroli.

Za kierownicą samochodu siedział 37-letni Marcin P. Przy nim funkcjonariusze znaleźli policyjną czapkę oraz koszulkę z napisem Policja. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. W czasie interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie, używał wulgarnych słów wobec interweniujących funkcjonariuszy. Zatrzymany został przewieziony do komendy przy ul. Żytniej, gdzie odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Badania takie przeprowadzono dopiero w szpitalnym laboratorium.

Po wytrzeźwieniu Marcin P. usłyszał pięć zarzutów, będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (1,7 promila), znieważenie funkcjonariuszy publicznych, naruszenie nietykalności cielesnej, wywieranie wpływu na czynności oraz za podawanie się za funkcjonariusza publicznego. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja