Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poprawia się stan zdrowia policjantki zaatakowanej podczas interwencji

Data publikacji 19.02.2015

Nasza koleżanka cały czas przebywa w szpitalu, jednak na szczęście jej stan zdrowia poprawia się. Wczoraj w godzinach popołudniowych odwiedził ją szef mazowieckich policjantów inspektor Cezary Popławski i komendant powiatowy z Mławy młodszy inspektor Jarosław Hofman. Sygnały życzliwego wsparcia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia płyną z całego środowiska policyjnego, jak również od wielu innych osób.

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, na co dzień pełniąca służbę w Posterunku Policji w Szydłowie, została ciężko raniona przez nastolatka w sobotę. Ustalenia w tej sprawie wskazują, że chłopak zaplanował atak, zgłosił fałszywą interwencję i przygotował ostre narzędzie. Kiedy patrol sprawdzał posesję, 15-latek zadał policjantce zagrażający życiu cios siekierą. Prokuratura wnioskuje do sądu, aby chłopak odpowiadał za usiłowanie zabójstwa tak jak dorosły. Aktualnie decyzją sądu przebywa w schronisku dla nieletnich.

Ranna policjantka przebywa w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie, z którego płyną optymistyczne informacje o jej poprawiającym się stanie zdrowia.

Wszyscy życzymy Alicji, aby jak najszybciej wróciła do pełni sił!

(KWP w Radomiu / mg)

Zaatakował policjantkę – prokuratura wszczyna postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa ►

Powrót na górę strony