Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadło dwoje nieletnich podejrzanych o próbę kradzieży samochodu

Data publikacji 19.02.2015

Policjanci zatrzymali ich po zgłoszeniu próby kradzieży samochodu. Okazało się, że mają 15 i 16 lat. Informację o usiłowaniu kradzieży auta, policjanci dostali na numer alarmowy. Sprawę 15-letniej dziewczyny i jej o rok starszego kolegi funkcjonariusze skierują do sądu rodzinnego.

W miniony wtorek, tuż po południu, funkcjonariusze ze Zdzieszowic odebrali telefon alarmowy z informacją o prawdopodobnej próbie kradzieży samochodu. Dyżurny Policji natychmiast na jeden z miejskich parkingów skierował policyjny patrol.

Dojeżdżając na miejsce, funkcjonariusze zauważyli podejrzanie zachowujących się dwoje młodych ludzi. Po ich wylegitymowaniu okazało się, że to 15-letnia dziewczyna i jej o rok straszy kolega. Oboje są mieszkańcami powiatu krapkowickiego. Policjanci szybko ustalili samochód, którego dotyczyło zgłoszenie. Osobowy fiat miał uszkodzoną obudowę kierownicy.

Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że to właśnie legitymowani nastolatkowie włamali się do samochodu i próbowali nim odjechać. Zdarzenie zarejestrowały kamery zakładowego monitoringu. Nieletni zostali zatrzymani. Ich sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego.

(KWP w Opolu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 475.46 KB)

Powrót na górę strony