Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Może odpowiedzieć za zabójstwo na tle rabunkowym

Data publikacji 19.02.2015

Wspólne działania policjantów z Komend Wojewódzkiej i Miejskiej a także III Komisariatu w Łodzi doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, podejrzewanego o pozbawienie życia swojej znajomej. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że sprawca splądrował mieszkanie ofiary. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy kobiety.

18 lutego 2015 roku około godziny 11:00 policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań na Retkini córka odnalazła skrępowane ciało matki. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że kobieta od pewnego czasu nie mogła skontaktować się ze swoją matką i przyjechała do jej miejsca zamieszkania, aby sprawdzić czy nic się nie stało. Dysponowała kluczami od mieszkania, które było zamknięte. Kiedy weszła do środka okazało się, że na ziemi leży skrępowane ciało matki. Zszokowana kobieta od razu powiadomiła policję. Analizą zdarzenia zajęli się kryminalni.

Zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady znajdujące się w splądrowanym mieszkaniu a także dotarli do świadków mogących  coś wnieść do rozwikłania zagadki tajemniczej śmierci. Skrupulatnie odtworzyli minutę po minucie z ostatnich godzin życia ofiary. Zajmujący się sprawą policjanci przyjęli na wstępie kilka wersji śledczych. Z każdą chwilą prowadzonego śledztwa zawężali krąg osób mogących mieć związek z przestępstwem. W rezultacie około godziny 20:00 zapukali do jednego z mieszkań na Polesiu. Drzwi otworzył kompletnie zaskoczony mężczyzna. 49-latek został zatrzymany. We wspomnianym mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli przedmioty należące do 62-letniej ofiary. Zebrany w sprawie materiał dowodowy już trafił do poleskiej prokuratury. Kluczowe znaczenie dla ewentualnych zarzutów mogą mieć wyniki sekcji zwłok kobiety.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony