Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowała wymienić 400 tysięcy fałszywych rubli

Data publikacji 20.02.2015

Policjanci zatrzymali 28-letnią obywatelkę Ukrainy podejrzaną o wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów. Kobieta w kilku kantorach próbowała wymienić na złotówki w sumie 400 tysięcy rubli. Wpadła w trzecim z nich. Policjanci zabezpieczyli wszystkie banknoty. Badania potwierdziły, że ruble są fałszywe.

Wszystko zaczęło się od złożenia zawiadomienia, przez pracowników dwóch kantorów, o przestępstwie, którego miała dopuścić się młoda kobieta wymieniająca ruble na złotówki. Kiedy obsługa kantoru zorientowała się, że banknoty są podrobione, po kobiecie nie było już śladu. Policjanci podejrzewając, że kobieta, aby nie wzbudzić podejrzeń, wymienia niewielkie sumy pieniędzy w kolejnych kantorach, podjęli obserwację pobliskich punktów i zorganizowali zasadzkę. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać.

28-latka została zatrzymana w chwili, kiedy próbowała wymienić kolejną pulę pieniędzy. Przy obywatelce Ukrainy policjanci znaleźli jeszcze 100 tysięcy rubli, które najprawdopodobniej miały być wymienione w kolejnym kantorze.

Policjanci ze śródmiejskiego wydzialu do walki z przestępczościa gospodarczą zabezpieczyli wszystkie banknoty. Badania potwierdziły, że ruble są fałszywe.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony