Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł po pościgu w ręce policjantów z brzeskiej drogówki

Data publikacji 20.02.2015

Policjanci z Brzeska po pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca uciekając jechał z dużą prędkością popełniając przy tym liczne wykroczenia drogowe, po czym porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Przy 33-latku funkcjonariusze znaleźli kokainę, noże myśliwskie, sterydy anaboliczne, igły, amunicję gazową, na aucie zaś założone kradzione tablice rejestracyjne. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany i poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

19 lutego 2015 r., wieczorem, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał informacje telefoniczną o niebezpiecznie poruszającym się pojeździe, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce, aby pojazd zatrzymać do kontroli drogowej. Na podany sygnał zatrzymania się, kierowca zjechał na pobocze, w trakcie gdy policjanci wychodzili z radiowozu gwałtownie ruszył do przodu. Wówczas rozpoczął się pościg za skodą oktawią.

Kierowca jechał z dużą prędkością nawet do 140 km popełniając przy tym liczne wykroczenia drogowe m.in. jazda przeciwnym pasem ruchu, przejazd przez skrzyżowanie przy włączonym czerwonym sygnalizatorze, wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej oraz w obrębie przejścia dla pieszych. W pewnym momencie kierujący wjechał na błotnisty teren, porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci błyskawicznie ruszyli w pościg za sprawcą. Po kilkunastu metrach uciekający został zatrzymany.

W trakcie przeszukania 33-latka funkcjonariusze ujawnili przy nim blisko 3 gramy białej substancji, która jak się okazało, była kokainą, dwa noże myśliwskie, sterydy anaboliczne, strzykawki oraz igły jak również 31 sztuk amunicji gazowej 9mm. Na pojeździe mężczyzny widniały założone wcześniej skradzione tablice rejestracyjne. Zatrzymany 33-latek okazał się być mieszkańcem powiatu nowosądeckiego i miał już wcześniej konflikt z prawem. Był karany za liczne przestępstwa w tym przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu, odbywając kary pozbawienia wolności. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest również poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymany odpowie za czynny opór stawiany policjantom oraz posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji, które zagrożone jest karą do 8 lat oraz za liczne wykroczenia drogowe.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony