Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

45-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa konkubenta

Data publikacji 23.02.2015

Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali 4 osoby w związku z zabójstwem 45-letniego mieszkańca Gdyni. Wśród podejrzanych jest 45-letnia konkubina denata oraz trzech nieletnich w wieku 14, 15 i 16 lat. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut współudziału w pozbawieniu życia mężczyzny. Kobieta została tymczasowo aresztowana przez sąd. Grozi jej kara 25 lat więzienia lub kara dożywocia. Nieletni, decyzją sądu rodzinnego, zostali umieszczeni w ośrodkach wychowawczych.

W ubiegły piątek około 15 dyżurny gdyńskiej Policji został zaalarmowany przez mieszkańców jednego z bloków w Gdyni Chyloni o odnalezieniu zwłok mężczyzny, które znajdowały się w korytarzu piwnicznym tego budynku. Na miejscu natychmiast rozpoczęli pracę śledczy, prokurator, biegły sądowy i technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady. Poszkodowany miał widoczne rany, co mogło jednoznacznie wskazywać na udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

Pies tropiący zaprowadził policjantów do jednego z mieszkań w bloku. Tam kryminalni zatrzymali 45-letnią kobietę oraz jej 16-letniego syna. Policyjne ustalenia pozwoliły zatrzymać jeszcze dwóch nieletnich w wieku 15 i 14 lat.

Sąd Rodzinny w Gdyni zadecydował o umieszczeniu 3 nieletnich w ośrodkach wychowawczych. 45-letnia konkubina poszkodowanego usłyszała zarzut współudziału w zabójstwie. Grozi jej kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia. Kobieta została tymczasowo aresztowana przez sąd.

Obecnie śledczy z prokuraturą badają szczegółowe okoliczności i motywy zdarzenia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.84 MB)

Powrót na górę strony