Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 24.02.2015

Policjanci z Głubczyc zatrzymali 45-latka podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w dniu ujawnienia przestępstwa. Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa. Taki czyn zagrożony jest karą do 25 lat więzienia albo karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

4 lutego około 8.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o śmierci mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie miasta. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy ustalili, że ze śmiercią 56-latka mogą mieć związek osoby trzecie.

Na miejscu kryminalni, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili między innymi oględziny miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły ich doprowadzić do potencjalnego sprawcy. Znalezione i zabezpieczone dowody pozwoliły na zatrzymanie jeszcze tego samego dnia 45-latka podejrzewanego o to zabójstwo. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Ustalane są motywy działania 45-latka. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, został ona aresztowany na trzy miesiące. Za zabójstwo mężczyźnie grozi kara do 25 lat wiezienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony