Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o napad na pocztę

Data publikacji 25.02.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę, który sterroryzował pracowników i klientów jednego z miejscowych urzędów pocztowych przedmiotem przypominającym broń palną. Nikomu nic się nie stało, a podejrzany trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

24 lutego około 13:40, oficer dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o tym, że w jednym z urzędów pocztowych w Ostrowie Wielkopolskim, znajduje się mężczyzna grożący pracownikom i klientom przedmiotem, którego wygląd przypomina broń palną.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Chwilę później napastnik został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. W budynku poczty mężczyzna ten pozostawił pakunek twierdząc, że jest to ładunek wybuchowy. Policjanci niezwłocznie przystąpili do akcji ewakuacyjnej całego budynku oraz pobliskich mieszkańców i pracowników sklepów. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby ratunkowe.

Podejrzana paczka została sprawdzona przez policyjnych pirotechników. Wkrótce potwierdzili, że jest to atrapa i nie było żadnego zagrożenia wybuchem. Broń, którą posiadał mężczyzna, okazała się bronią gazową. Przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli także nóż. Nikomu z pracowników poczty i osób przebywających w trakcie tego zdarzenia w środku, nic się nie stało.

Napastnikiem okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie musi najpierw wytrzeźwieć. Motywy i powody jego działania nie są na razie znane.

Policyjni technicy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady, przesłuchiwani są świadkowie. Wykonywane czynności pozwolą ustalić dokładny przebieg zdarzenia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony