Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania policjantów i prokuratury w związku z zabójstwem 17-latki

Data publikacji 26.02.2015

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Oliwie prowadzą intensywne działania w związku z zabójstwem młodej kobiety. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Gdańsku Brzeźnie. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął decyzję o powołaniu specjalnej grupy najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy, którzy pracują przy tej sprawie.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z Prokuraturą Rejonową Gdańsk Oliwa pracują przy sprawie zabójstwa młodej kobiety z Wejherowa. Do tego zdarzenia doszło w miniony weekend, niedaleko plaży w Gdańsku Brzeźnie. O znalezieniu zwłok poinformowała policjantów przypadkowa osoba. Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu i rozpoczęli działania. Przeszukano i zabezpieczono teren oraz ślady kryminalistyczne. Zwłoki zostały przewiezione do badań, w trakcie których biegły stwierdził, że kobieta zmarła w wyniku pchnięcia nożem.
 
Policjanci od samego początku prowadzą działania wielotorowo. Śledczy przesłuchują osoby mogące mieć w tej sprawie informacje i badają zebrane ślady. Funkcjonariusze prowadzą działania operacyjne i rozpoznawcze oraz analizują m.in. nateriał zebrany z monitoringu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ofiara tego przestępstwa nie była przypadkowa.
 
Przez dwa dni około 150 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku  prowadziło penetrację terenu szukając wszelkich śladów mogących mieć znaczenie dla prowadzonego śledztwa. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili teren pasa nadmorskiego w rejonie znalezienia zwłok. Sprawdzano tereny leśne, wydmy oraz plaże.
 
Wszystkie zabezpieczone przedmioty zostały przekazane do badań. Powołani biegli określą czy mają one związek z prowadzoną sprawą.
 
Warto podkreślić, że ten rejon miasta jest stosunkowo bezpieczny. W ubiegłym roku w pobliżu parku Haffnera w Gdańsku odnotowano kilka zdarzeń. Większość z nich dotyczyła przestępczości przeciwko mieniu, np. kradzieży elementów ze zderzaka samochodu, kradzieży nawigacji czy wybicia szyby. Pozostałe sytuacje dotyczyły głównie picia alkoholu w miejscu publicznym. Interwencje te kończyły się wystawieniem mandatu karnego, skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie lub przewiezieniem do izby wytrzeźwień. W rejon pasa nadmorskiego od lat kierowane są dodatkowe patrole policjantów umundurowanych i kryminalnych. Służby te mają na celu zminimalizowanie i niedopuszczenie do naruszeń przepisów prawa oraz podnoszą bezpieczeństwo wśród mieszkańców i turystów.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony