Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podpalacza

Data publikacji 27.02.2015

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Mężczyzna po wtargnięciu do mieszkania 65-letniej kobiety najpierw pobił ją, a następnie podpalił mieszkanie i zbiegł. Jak ustalili śledczy, rudzianin działał z zamiarem pozbawienia życia. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa.

Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali 28-letniego rudzianina, który wdarł się przez okno do mieszkania 65-letniej świętochłowiczanki i jej 28-letniego syna. Sprawca po wejściu do środka pobił starszą kobietę, a następnie podpalił mieszkanie. W wyniku pożaru kobieta doznała poważnych obrażeń i wstanie ciężkim trafiła do szpitala. W czasie całego zajścia 28-letniego syna kobiety nie było w mieszkaniu. Podpalacz po całym zdarzeniu zbiegł i ukrywał się na terenie Świętochłowic, jednakże po kilka dniach intensywnej pracy policjantów wydziału kryminalnego został zatrzymany.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku śledczych o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Z ustaleń policjantów prowadzących sprawę wynika, że podpalenie było formą zemsty rudzianina za wcześniejszy konflikt, który poróżnił go z ofiarami. Teraz grozi mu za to 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony