Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

TIR-em przewoził nielegalne papierosy - zatrzymany przez CBŚP

Data publikacji 01.03.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali 40-letniego mieszkańca Śląska. W jego tirze śledczy znaleźli i zabezpieczyli 600 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać blisko 660 tysięcy złotych. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej w obszarze granicznym powiatu Olszyna zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik siodłowy z naczepą. Samochodem kierował 40-letni mieszkaniec Śląska.

W trakcie kontroli pojazdu mundurowi ujawnili na paletach kartony z nielegalnymi papierosami, posiadającymi banderole pochodzące z innego kraju. Jak się okazało, w naczepie znajdowało się 600 000 sztuk papierosów o wartości blisko 400 tysięcy złotych.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego, mogą sięgać blisko 660 tysięcy złotych.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

CBŚP Opole

Powrót na górę strony