Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali uczestników ustawki

Data publikacji 01.03.2015

Dębiccy policjanci zatrzymali 14 mężczyzn biorących udział w tzw. ustawce. Grupa bijących się osób zablokowała drogę między Dębicą a Straszęcinem. Większość zatrzymanych to pseudokibice jednego z dębickich klubów piłkarskich.

Informację o zjeżdżających się samochodach i gromadzących się na drodze między Dębicą a Straszęcinem osobach, oficer dyżurny otrzymał dziś około godz. 9. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zastali grupę kilkudziesięciu osób, z których część brała udział w bójce. Uczestniczący w bójce zablokowali przejazd drogą prowadzącą do Straszęcina.

Na widok radiowozów część osób zaczęła uciekać odjeżdżając samochodami z miejsca zdarzenia lub rozbiegając się w różnych kierunkach. Policjanci zatrzymali 14 osób. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Dębicy, Tarnowa oraz Grabin, Gręboszowa i Koszyc Wielkich. Niektórzy z mężczyzn podczas bójki mieli kominiarki lub szaliki na twarzach, a dłonie owinięte bandażami. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 31 lat. Większość z nich to pseudokibice jednego z dębickich klubów piłkarskich.

Obecnie policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności w celu ustalenia pozostałych osób mogących brać udział w tzw. ustawce. Wszyscy zatrzymani mężczyźni noc spędzą w policyjnym areszcie. Za udział w bójce oraz nielegalnym zbiegowisku grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

KWP Rzeszów/AB

Powrót na górę strony