Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycono podrobione wyroby skórzane warte 270 tys. zł

Data publikacji 03.03.2015

Policjanci z Piaseczna, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam galanterię skórzaną z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 270 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci  kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Funkcjonariusze nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciła galanteria skórzana na jednym ze stoisk. Właścicielem oferowanych przedmiotów okazał się 22-letni obywatel Chin.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do jego pochodzenia. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim portfele i torebki damskie ze znakami towarowymi znanych światowych marek. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się.

Mundurowi zabezpieczyli ponad 970 sztuk galanterii o szacunkowej wartości 270 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielowi przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony