Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 03.03.2015

Policjanci z powiatu strzelińskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 47-latek będąc pod wpływem alkoholu awanturował się i groził swojej żonie nożem, a następnie próbował odebrać jej życie. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie 27 lutego br. zostali powiadomieni o kłótni i awanturze domowej na terenie gminy Wiązów. Niezwłoczne pojechali pod wskazany adres. Policjanci na miejscu ustalili, że 47-latek będący pod wpływem alkoholu, w trakcie awantury groził swojej żonie nożem i próbował odebrać jej życie. Kobieta doznała uszkodzeń ciała na szczęście niezagrażających jej życiu i zdrowiu, a mężczyzna uciekł z miejsca zamieszkania.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych natychmiast czynności operacyjnych ustalili aktualne miejsce pobytu mężczyzny i zatrzymali go do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Wczoraj na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów sąd zastosował już wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W świetle obowiązujących przepisów podejrzanemu grozić może kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony