Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych

Data publikacji 04.03.2015

Policjanci ruchu drogowego ustalili 44-letnią kierującą volkswagenem, która na przejściu dla pieszych nie udzieliła pierwszeństwa kobiecie z dzieckiem na ręku. Całą sytuację zarejestrowała kamera innego kierowcy. Mężczyzna nagranie przesłał na skrzynkę „Widzisz - Zareaguj”. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które wraz z wnioskiem o ukaranie zostało przesłane do sądu.

Kilka dni temu na skrzynkę mailową „Widzisz - Zareaguj” wpłynął film rejestrujący kierowcę volkswagena, który nie udzielił pierwszeństwa osobom znajdującym się na przejściu dla pieszych, stwarzając w ten sposób realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Na nagraniu widać jak kierowca volkswagena omija pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, by udzielić pierwszeństwa przechodzącej kobiecie z dzieckiem. Całą sytuację nagrał kierowca przepuszczający pieszych. Gdy mężczyzna zauważył, że kobiecie z dzieckiem grozi niebezpieczeństwo, ostrzegł ich o zagrożeniu sygnałem dźwiękowym.

Policjanci po zapoznaniu się z nagraniem ustalili, że tego dnia volkswagenem poruszała się 44-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Funkcjonariusze z wojewódzkiego zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drogach zatrzymali kierującej prawo jazdy, które wraz z wnioskiem o ukaranie zostało przesłane do sądu.

(KWP w Opolu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.42 MB)

Powrót na górę strony