Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego 14-latka

Data publikacji 04.03.2015

Policjanci ze stalowowolskiej komendy prowadzili poszukiwania za zaginionym 14-latkiem z gminy Bojanów. Wczoraj po południu po kłótni z rodzeństwem wyszedł z domu, a zaniepokojona tym faktem rodzina poinformowała Policję o zaginięciu. Po kilku godzinach poszukiwań chłopca odnaleziono na terenie sąsiedniego powiatu.

Wczoraj po godz. 19 oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał od rodziców 14-letniego chłopaka o jego zaginięciu. Kiedy tylko policjanci ustalili okoliczności zaginięcia, natychmiast przystąpili do poszukiwań.

Pełniący służbę funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzenia różnych miejsc, w których 14-latek mógł przebywać. Policjanci sprawdzili przystanki autobusowe, parki, opuszczone budynki oraz adresy znajomych i przyjaciół, gdzie mógł przebywać zaginiony 14-latek. Te sprawdzenia nie przyniosły pozytywnego rezultatu.

Pomimo tego funkcjonariusze nadal szukali zaginionego, zbierali informacje, na bieżąco je weryfikowali i cały czas ustalali krąg przyjaciół i znajomych chłopaka. Po godz. 21 do oficera dyżurnego stalowowolskiej Policji dotarła informacja od dyżurnego niżańskiej komendy, że sprzedawczyni jednego ze sklepów w Nisku powiadomiła go o błąkającym się chłopcu.

Policjanci z Niska udali się we wskazane miejsce i przewieźli chłopca do jednostki. Tu ustalono, że jest to zaginiony 14-latek. W rozmowie z nim policjanci ustalili, że 14-latek zatrzymał na tzw. stopa samochód, którym przyjechał do Niska, a później spacerował po mieście. Chłopak trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony