Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali na transporcie i sprzedaży gazu

Data publikacji 05.03.2015

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu w sprawie oszustw związanych ze sprzedażą gazu. Zarzuty usłyszało dwadzieścia jeden osób. Uszczuplenia dystrybutora gazu wynikające z nielegalnego procederu wynoszą ponad 6 mln złotych.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Grójcu na podstawie zawiadomienia o przestępstwie oraz przekazanych przez policjantów informacji wszczęła śledztwo.  

Policjanci Wydziału dw. z PG KWP zs. w Radomiu ustalili, że kierowcy jednej z firm transportowych od dłuższego czasu trudnią się oszustwami w związku ze sprzedażą gazu. Proceder ten polegał na montażu niedozwolonego urządzenia, które pozwalało modyfikować ustawienia komputera nadzorującego dystrybucję gazu na cysternie. Taka modyfikacja pozwalała „oszczędzać” kierowcom nawet kilkaset litrów LPG podczas jednej trasy. 

Kierowcy przy użyciu zamontowanych nielegalnych urządzeń przywłaszczali gaz, po czym sprzedawali go uzyskując z tego procederu zysk, który przekazywali właścicielowi. 

Sprawa zakończyła się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia. Dwadzieścia jeden osób usłyszało między innymi zarzut przerabiania urządzeń pomiarowych, przywłaszczenie mienia, oszustwa oraz przyjmowania korzyści majątkowej. Uszczuplenia dystrybutora gazu wynikające z nielegalnego procederu wynoszą ponad 6 mln złotych.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja