Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa matka podejrzana o pobicie swojego dziecka

Data publikacji 05.03.2015

Policjanci z Komendy Policji w Oświęcimiu przedstawili zarzuty młodej matce. Kobieta jest podejrzana o pobicie swojego 10-miesięcznego dziecka oraz narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 25 lutego br. około godziny 20.00. Policjanci otrzymali zgłoszenie od anonimowej osoby dotyczące awantury w jednym z oświęcimskich mieszkań. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali trzy kobiety –  matkę, córkę i babcię, a także  10-miesięczne niemowlę. Najmłodsza z kobiet była nietrzeźwa i okazała się matką niemowlaka.

Funkcjonariusze na twarzy i szyi dziecka zauważyli ślady, mogące świadczyć o stosowaniu wobec niego przemocy. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała niemowlę do szpitala.  Po przeprowadzonych badaniach lekarskich okazało się, że dziecko nie posiada obrażeń wewnętrznych, a jedynie zasinienia i zadrapania.

18-letnia matka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma we krwi 1,63 promila alkoholu.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili kobiecie zarzuty uszkodzenia ciała dziecka oraz narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały w tej sprawie trafiły również do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję, co do dalszego sprawowania opieki nad niemowlęciem.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony