Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli elementy infrastruktury kolejowej

6 zarzutów kradzieży elementów infrastruktury kolejowej usłyszeli dwaj mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Obaj zostali ujęci podczas wypalania kabli pochodzących z pobliskiego szlaku kolejowego. Teraz muszą się liczyć z karą nawet do 8 lat więzienia.

Dyżurny kędzierzyńskiej policji otrzymał informację, że w rejonie jednego z pustostanów w Kędzierzynie-Koźlu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwóch mężczyzn, którzy wypalali kable skradzione z pobliskiego szlaku kolejowego. Ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei 20 i 24-letni mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu, którzy ustalili, że nie było to jedyne przestępstwo, którego mieli dopuścić się mężczyźni. Jak wynika ze zgromadzonego materiału dowodowego, zatrzymani mogą mieć związek z kradzieżami ponad 400 metrów kabli zasilających urządzenia sterowania ruchem kolejowym, do których doszło na przełomie stycznia i lutego tego roku. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw oszacowano na blisko 18 tysięcy złotych.

Obaj zatrzymani usłyszeli łącznie 6 zarzutów kradzieży infrastruktury kolejowej, które spowodowały zakłócenie jej działania.


Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony