Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie komendy w Siemianowicach Śląskich

Data publikacji 06.03.2015

Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich po termomodernizacji. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk i Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia, w obecności sekretarz miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją.

Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich dołączyła do jednostek wyremontowanych w ramach ogólnopolskiej standaryzacji komend i komisariatów na terenie całego kraju. Podczas trwających ponad rok prac wykonano między innymi termoizolację piwnic, ocieplenie całego budynku z wymianą obróbek blacharskich, wymianę stolarki okiennej, montaż krat i drzwi zewnętrznych, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej. Remont przeszła również strefa wejściowa komendy.

Budynek, w którym obecnie mieści się komenda powstał w latach 70-tych i mieścił się w nim hotel robotniczy. Od 1990 roku po generalnym remoncie zaczęła w nim funkcjonować Komenda Rejonowa Policji w Siemianowicach Śląskich. W 1999 roku wraz ze zmianami organizacyjnymi komenda zmieniła nazewnictwo na dotychczas obowiązujące. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 milion 782 tysiące złotych. Takiej inwestycji budynek siemianowickiej komendy nie przechodził od początku swojego funkcjonowania.

Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk skierował do zgromadzonych słowa uznania i gratulacje. Generał w swoim przemówieniu powiedział, że wierzy w to, że nowa siedziba, nowe warunki pracy i nowe warunki przyjęcia obywateli przełożą się na jeszcze lepsze efekty w zakresie troski o bezpieczeństwo mieszkańców.

Podczas uroczystości sekretarz miasta na ręce Komendanta Miejskiego Policji mł.insp. Dariusza Kopeć przekazała kluczyki do samochodu Dacia Duster. Dofinansowanie do jego zakupu z urzędu miasta wynosiło 25 tys. złotych. Pojazd ten będzie służył siemianowickim przewodnikom psów policyjnych w codziennej służbie.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.45 MB)

Powrót na górę strony