Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane panele słoneczne o wartości 70 tysięcy złotych

Sulęcińscy policjanci zatrzymali busa, w którym przewożone były panele słoneczne. Okazało się, że solary warte 70 tys. zł zostały skradzione na terenie Niemiec. Zatrzymany w tej sprawie 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa.

We wtorek, 3 marca, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie pełnili służbę na terenie gminy Torzym. Około godziny 8 do kontroli drogowej zatrzymali kierującego mercedesem sprinterem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas rozmowy z kierowcą okazało się także, że nie posiada przy sobie wymaganego dokumentu. W busie przewożone były panele słoneczne, które wzbudziły podejrzenie policjantów - wszystkie miały ucięte przewody.

Po kontakcie z Międzynarodowym Biurem Współpracy Polsko-Niemieckiej okazało się, że przewożone panele słoneczne zostały skradzione na terenie Niemiec. Łącznie policjanci zabezpieczyli 112 sztuk o wartości ponad 70 tys. zł.

Pojazd został odstawiony na parking strzeżony, natomiast kierowca trafił do sulęcińskiej komendy. 4 marca, mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, usłyszał zarzut paserstwa, za które grozi do 5 lat więzienia. Odzyskane mienie zostanie zwrócone właścicielowi.

(KWP w Gorzowie / ms)

Powrót na górę strony