Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował narkotykami, kradł dokumenty tożsamości

Data publikacji 06.03.2015

Podczas przeszukania mieszkania 52-letniego mężczyzny, zatrzymanego za posiadanie narkotyków, policjanci natrafili na kilkadziesiąt dokumentów pochodzących z kradzieży. Zabezpieczyli prawie 100 praw jazdy, dowodów osobistych i tym podobnych przedmiotów.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali dwie osoby podejrzewane o handel narkotykami, kradzieże i posługiwanie się dokumentami tożsamości. Przy zatrzymanych znaleziono środki odurzające i psychotropowe w postaci marihuany i amfetaminy.

Podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez 52-latka, policjanci natrafili także na prawie sto dokumentów tożsamości w postaci dowodów osobistych, praw jazdy, legitymacji studenckiej, wystawionych na dane różnych osób.

Policjanci rozpoczęli sprawdzanie dokumentów i okazało się, że 45 spośród odzyskanych przez policjantów dokumentów jest zarejestrowanych w policyjnych systemach jako utracone w wyniku przestępstwa. W związku z ich poszukiwaniem prowadzone jest kilkadziesiąt różnych postępowań głównie przez krakowskie komisariaty. Dlatego też policjanci prowadzący sprawę wystąpili do wszystkich jednostek Policji o przesłanie kopii materiałów postępowań, do których ujawniono dokumenty.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 52-letniemu mężczyźnie zarzutu posiadania narkotyków oraz – na chwilę obecną - 67 zarzutów przywłaszczenia i ukrywania dokumentów tożsamości innych osób.

Jak ustalono, zatrzymany mężczyzna odbywał już uprzednio karę bezwzględnego pozbawienia wolności w wymiarze 4,5 roku za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Jak przyznają policjanci, sprawa jest rozwojowa. Ustalane będzie, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie dokumentów i do popełnienia jakich przestępstw mogły być one wykorzystywane. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Krakowie / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.49 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja