Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za przestępstwa na tle seksualnym

Data publikacji 06.03.2015

Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie podejrzanemu o przestępstwa na tle seksualnym, a zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy w nocy, po tym, jak chwilę wcześniej usiłował zgwałcić młodą kobietę na klatce schodowej budynku mieszkalnego. Zatrzymany usłyszał zarzut dwukrotnego usiłowania gwałtu. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w nocy, po tym, jak chwilę wcześniej mężczyzna usiłował zgwałcić młodą kobietę na klatce schodowej budynku mieszkalnego znajdującego się w centrum miasta. Dzięki postawie pokrzywdzonej sprawcy nie udało się zrealizować swojego zamiaru. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Chwilę później wpadł w ręce policjantów na jednej z okolicznych ulic.

Po zatrzymaniu pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Starym Mieście sprawdzając, czy podejrzany ma na koncie również inne podobne czyny, w wyniku prowadzonych działań oraz na podstawie analizy zebranego materiału, udowodnili zatrzymanemu, że to nie jedyne tego typu przestępstwo, którego się dopuścił.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał na chwilę obecną podstawę do przedstawienia zatrzymanemu 18-latkowi z Wrocławia zarzutów dwukrotnego usiłowania zgwałcenia na terenie miasta. Za czyny, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie 18-latka zdecyduje sąd, który na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tą sprawą, w tym to, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.87 MB)

Powrót na górę strony