Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 5 listami gończymi posiadał trotyl, narkotyki i amunicję

Data publikacji 09.03.2015

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie razem z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP Szczecin zatrzymali 39-latka, u którego zabezpieczyli 400 gramów trotylu, ponad 3,5 kilograma amfetaminy i 56 sztuk amunicji. Ponadto mężczyźnie zarzuca się udzielanie środków odurzających w celach zarobkowych. 39-latek znany jest policji, od 2012 roku był poszukiwany 5 listami gończymi głównie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W tej sprawie zatrzymana również została 32-latka, która miała przy sobie amfetaminę.

Kryminalni z Dąbia na podstawie zebranej wcześniej wiedzy operacyjnej wytypowali osoby mogące posiadać środki odurzające. Według tych ustaleń policjanci z Dąbia razem z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP Szczecin przystąpili do realizacji sprawy. Stróże prawa odwiedzili dwa adresy, gdzie zatrzymali kilka osób. Wśród zatrzymanych była 32-letnia szczecinianka, przy której policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów amfetaminy, natomiast w mieszkaniu ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 39-latka funkcjonariusze znaleźli ponad 3,5 kilograma amfetaminy. Policjanci zatrzymali poszukiwanego w momencie, kiedy chciał opuścić swoje lokum. Mężczyzna chciał wynieść reklamówkę z amfetaminą i trotylem. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 56 sztuk amunicji bez wymaganego zezwolenia, wagi elektroniczne, nasiona konopi, inne środki odurzające oraz pieniądze.  Mężczyzna od 2012 roku poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Za 39-latkiem wydano 5 listów gończych głównie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

32-latka i 39-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Znalezione przy nich środki odurzające i ujawnione podczas przeszukania przedmioty zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone, jako dowód w sprawie. Kiedy zatrzymani przebywali w policyjnym areszcie policjanci gromadzili materiał dowodowy. 32-latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 39-latek odpowie za posiadanie bez wymaganego zezwolenia materiału wybuchowego w postaci trotylu oraz 56 sztuk amunicji. Ponadto zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania ich innym osobom w celach zarobkowych. Mężczyzna znany jest policji, był wcześniej notowany za różne przestępstwa. Teraz za popełnione czyny może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komendant Miejski Policji w Szczecinie wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych. Wobec 32-latki prokurator zastosował dozór Policji i poręczenie majątkowe. Natomiast sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 39-latka na okres trzech miesięcy.

(KWP w Szczecinie / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.28 MB)

Powrót na górę strony