Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gnał ponad 210 km/h – przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 100 procent

Data publikacji 09.03.2015

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali mężczyznę kierującego samochodem marki BMW, który na odcinku autostrady A18, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 110 km/h, gnał z prędkością powyżej 210 km/h, zajmując przy tym dwa pasy ruchu. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu, celem ukarania kierowcy oraz podjęcia decyzji o zastosowaniu środka karnego w postaci zatrzymania prawa jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, podczas patrolowania autostrady A18, zatrzymali kierowcę BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli kierującym okazał się 33 – letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Mężczyzna, jadąc autostradą w kierunku Olszyny, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 km/h, jechał samochodem osobowym z prędkością powyżej 210 km/h, zajmując przy tym dwa pasy ruchu. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, policjanci zamiast stosować postępowanie mandatowe, zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu, celem ukarania kierowcy oraz podjęcia decyzji o zastosowaniu środka karnego w postaci zatrzymania prawa jazdy.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna tylko na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy za popełnione wykroczenia drogowe uzyskał już 19 punktów karnych, w tym 15 punktów nałożonych jednorazowo. Od chwili uzyskania prawa jazdy, mężczyzna był też wielokrotnie notowany za przekroczenie dozwolonej prędkości.

(KWP we Wrocławiu / mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.25 MB)

Powrót na górę strony