Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca busa wiózł blisko 20 dzieci do szkoły

Data publikacji 09.03.2015

Przed sądem stanie mężczyzna zatrzymany przez policjantów ze zgorzeleckiej komendy, który nietrzeźwy wiózł busem blisko 20 niepełnosprawnych dzieci na zajęcia do szkoły. Do zatrzymania doszło w godzinach rannych, podczas kontroli pojazdów. Uczniowie musieli zaczekać na innego kierowcę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 63-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do całego zdarzenia doszło tuż po godz. 7 rano w miejscowości Radomierzyce. Policjanci ruchu drogowego ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego busem, z którym podróżowały niepełnosprawne dzieci i ich opiekun. Uczniowie z terenu gminy Bogatynia jechali do zgorzeleckich szkół. Okazało się, że kierowca auta jest nietrzeźwy i ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast przerwali dalszą jazdę tego kierowcy. Niestety wszystkie przewożone osoby musiały zaczekać na innego kierowcę.

W chwili obecnej wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 63-letni kierowca stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony