Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z zabiciem psa

Data publikacji 11.03.2015

Policjanci dębickiej komendy zatrzymali 5 osób podejrzewanych o zabicie psa. Zatrzymani najpierw pili alkohol, a potem bestialsko zabili przywiązanego do budy psa. Wszyscy trzeźwieją w policyjnym areszcie. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do 3 lat więzienia.

Wczoraj po godz. 16 dyżurny dębickiej Policji przyjął zawiadomienie o zabiciu psa. Do zdarzenia doszło w miejscowości Pustynia. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali do posesji, zauważyli siedzące na ławce przed domem osoby, które na widok radiowozu, schowały się w budynku. Policjanci na podwórku posesji zastali martwego psa. Gdy pukali do drzwi domu, nikt nie otwierał. W końcu drzwi otworzył właściciel posesji.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że grupa osób spotkała się i piła razem alkohol. Następnie prawdopodobnie przy użyciu maczety zabili przywiązanego do budy psa. Policjanci zatrzymali 5 osób, 4 mężczyzn w wieku od 30 do 51 lat i 42-letnią kobietę. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieją, złożą wyjaśnienia, które pozwolą ustalić udział poszczególnych osób w przestępstwie.

Policjanci pracujący na miejscu zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomoże w szczegółowym wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia. Zakrwawioną maczetę funkcjonariusze znaleźli w bagażniku zaparkowanego na posesji fiata. Narzędzie zostało zabezpieczone. Martwego psa przekazano lekarzowi weterynarii, celem wykonania sekcji.

Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzeźnicy. 

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony