Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia antyterrorystyczne w Warszawie

Data publikacji 11.03.2015

Dzisiaj w Warszawie trwają ogólnopolskie ćwiczenia antyterrorystyczne, w których udział biorą służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz inne podmioty zaangażowane w utrzymanie bezpieczeństwa w razie ataku terrorystycznego. Niektóre epizody ćwiczeń będą się odbywały w ścisłym centrum stolicy. Podczas nich mundurowi użyją środków pirotechnicznych i amunicji ćwiczebnej.

Scenariusz ćwiczeń zakłada skuteczne współdziałanie policji i innych służb w sytuacji kryzysowej. Celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie, jak reagują i współdziałają podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Funkcjonariusze będą mieli za zadanie między innymi odbicie zakładników z rąk terrorystów oraz rozbrojenie samochodu-pułapki wypełnionego materiałami wybuchowymi.

Z uwagi na to, że niektóre epizody operacji odbywać się będą w centrum miasta, a udział w nich wezmą pododdziały antyterrorystyczne policji, warszawiacy mogą być świadkami wydarzeń, wyglądających jak realne działania funkcjonariuszy. Użyte podczas ćwiczeń środki pirotechniczne oraz amunicja nie będą jednak prawdziwe i posłużą jedynie do urealnienia przeprowadzanych działań.

W ćwiczenia zaangażowani są policjanci oraz przedstawiciele innych służb, takich jak Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna czy Pogotowie Ratunkowe.

(mb)

Powrót na górę strony