Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował wypadek, uciekł i spalił samochód. Sprawca usłyszał zarzuty

Data publikacji 12.03.2015

Zarzut spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał mężczyzna, który na przejściu dla pieszych potrącił 19–latkę. Poszkodowana z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła do ostródzkiego szpitala. Sprawca odjechał, a następnie podpalił samochód, którym potrącił młodą kobietę. Kiedy mężczyzna dowiedział się, że kryminalni szukają go, sam zgłosił się na policję. Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia może grozić kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Ostródzcy policjanci we wtorek przed godziną 19.00 zostali powiadomieni, że na jednej z ulic kierowca BMW na przejściu dla pieszych potrącił młodą kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Kilkadziesiąt minut później do funkcjonariuszy dotarła informacja o palącym się samochodzie w pobliżu miejscowości Ornowo.

Kryminalni szczegółowo sprawdzali wszystkie informacje, każdy sygnał, aby ustalić, kto jest sprawcą wypadku, i czy spalone auto ma związek z tym zdarzeniem. Intensywna praca szybko przyniosła rezultaty, które doprowadziły do ustalenia mężczyzny, który potrącił 19-latkę. Kiedy Daniel S. zorientował się, że kryminalni „depczą mu po piętach” postanowił sam zgłosić się na policję i wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Podczas przesłuchania powiedział, że zbyt późno zauważył kobietę na przejściu i nie zdążył zahamować. Wystraszył się, i widząc, że kobiecie jest już udzielana pomoc, uciekł. Później postanowił zatrzeć ślady i spalić samochód.

Teraz ze swojego postępowania 29-latek będzie się tłumaczył przed sądem. Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia może mu grozić kara nawet 4,5 roku pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony