Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

130 mandatów za przekroczenia prędkości

Data publikacji 12.03.2015

Wczoraj na drogach powiatu olsztyńskiego zaroiło się od policyjnych patroli. Policjanci w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, z laserami w dłoniach, sprawdzali, jak kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Wyniki? Prawie 130 mandatów, 2 wnioski do sądu, 15 pouczeń. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Niezmiennie od lat  to  nadmierna prędkość jest  przyczyną największej liczby wypadków na drogach. To właśnie takie wypadki  są najbardziej  poważne, w ich wyniku najwięcej osób traci życie oraz ponosi ciężkie obrażenia.  Tylko w 2014 roku  na drogach regionu doszło do 511 wypadków z przyczyny  nadmiernej prędkości, 46 osób poniosło śmierć, a 704 zostało rannych.  Warto zauważyć, że niefrasobliwe podejście do  ograniczeń prędkości staje się jeszcze  bardziej niebezpieczne, gdy kierowcy  i pasażerowie ignorują  obowiązek używania pasów bezpieczeństwa. Wtedy nietrudno o tragedię.

Policjanci cyklicznie skupiają swoją uwagę na kierowcach łamiących ograniczenia prędkości. Tak było także wczoraj na terenie powiatu olsztyńskiego. Policjanci  drogówki  przeprowadzili wojewódzkie działania  „Prędkość”.  Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z laserami, kamerami wideorejestratorów dyscyplinowało tych, którzy mieli „ za ciężką nogę”. Efektem  kilkugodzinnych działań było skontrolowanie blisko 170 pojazdów, prawie 140 kontroli związanych było z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Policjanci wystawili 130 mandatów, w 15 przypadkach poprzestali na pouczeniu, skierowano także dwa wnioski o ukaranie do sądu. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony