Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili policjantom siekierą i nożem

Data publikacji 12.03.2015

Policjanci wydziału patrolowego ostrołęckiej policji zatrzymali 35-latka, który podczas próby ujęcia go po kradzieży, groził nożem pracownikom sklepu oraz funkcjonariuszom. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Natomiast w Siedlcach 57-latek usiłował zaatakować interweniujących policjantów siekierą. On także został zatrzymany.

Wczoraj, około godz.21, dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów przy ul. I AWP w Ostrołęce. Według osoby zgłaszającej, mężczyzna miał się agresywnie zachowywać i grozić personelowi sklepu pozbawieniem życia. Na miejscu, już po chwili od zgłoszenia, byli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy zobaczyli napastnika grożącego nożem personelowi. Mężczyzna zaczął grozić także policjantom. Został on obezwładniony i założono mu kajdanki. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Ostrołęki był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

 

Także wczoraj, w Siedlcach, około godziny 17, policjanci otrzymali zgłoszenie, że do jednego z mieszkań na terenie miasta dobija się mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze zastali 57-latka, który rzeczywiście starał się dostać do mieszkania jednego z członków rodziny. Gdy mężczyzna zobaczył policjantów całą agresję zwrócił przeciwko nim i sięgnął po siekierę, którą miał ze sobą. Chciał nią zaatakować mundurowych. Wówczas 57-latek został obezwładniony i zatrzymany.

Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnych aresztach i niebawem odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony