Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amator jazdy po galerii handlowej zatrzymany

Data publikacji 12.03.2015

Policjanci z Tarnowa zatrzymali nastolatka, który motorem wjechał do centrum handlowego. 17-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego został zatrzymany kilkanaście godzin po tym, jak do funkcjonariuszy dotarła informacja o zdarzeniu. Policjanci ustalili, że chłopak nie działał sam. Zatrzymany został też 16-latek, który telefonem komórkowym filmował całe zajście.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem w Tarnowie. Kierujący motocyklem wjechał jednym z bocznych wejść do centrum handlowego, gdzie ruchomą taśmą dostał się na górną kondygnację budynku. Dalej, kierując się w stronę wyjścia, przejechał pasażem handlowym i opuścił teren centrum wejściem głównym. Całe zdarzenia trwało kilkadziesiąt sekund i zostało zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną na kasku kierowcy. Nieodpowiedzialny motocyklista kontynuował jazdę, ignorując czerwone światło, jadąc po chodniku i przejściu dla pieszych.

Wczoraj na policję zgłosił się pracownik galerii handlowej, który opowiedział co się stało. Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Od tego momentu sprawą zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. W wyniku intensywnych działań, licznych ustaleń i trafnego typowania, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę motocykla i powiązanego z nim 16-latka.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań osób, mogących mieć związek ze zdarzeniem.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony