Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiana odzież, kosmetyki i papierosy bez akcyzy

Ponad 5 tysięcy sztuk odzieży i prawie tysiąc kosmetyków o rynkowej wartości 400 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci na bazarze w Wólce Kosowskiej. Zatrzymano 5 osób trudniących się nanoszeniem znaków towarowych znanych marek na odzież i handlu nią. Tymczasem, w powiecie grodziskim został zatrzymany 56-latek, handlujący papierosami i spirytusem bez akcyzy. Towar, jaki zabezpieczyli u niego policjanci wraz z pruszkowskimi celnikami wart jest ponad 65 tys. zł.

Policjanci o 3 nad ranem skontrolowali nocny bazar hurtowy w Wólce Kosowskiej. Podczas kontroli, trafili na handlujących odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi, jak również handlarzy podrabianymi perfumami. Funkcjonariusze przeszukali 5 samochodów i zabezpieczyli ponad 5 tysięcy sztuk odzieży, m.in. skarpetek, spodni, t-shirtów, bluz. Wszystko oznakowane było zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów popularnych marek odzieżowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również prawie tysiąc sztuk kosmetyków, w większości perfumy. Zatrzymani zostali obywatele Armenii, Białorusi, Pakistanu, Indii i Polski, w wieku od 30 do 49 lat.

Ponadto, policjanci ze stołecznego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Pruszkowie wpadli na trop handlarza – hurtownika, który sprzedawał wyroby bez polskich znaków akcyzy. O 8 rano w powiecie grodziskim policjanci zatrzymali 56-letniego Mirosława M. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,3 tysiąca paczek papierosów bez akcyzy, 31,2 kg krajanki tytoniowej i 21,6 litra spirytusu.

Wszyscy zatrzymani w Wólce Kosowskiej odpowiadać będą za wprowadzanie do obrotu kosmetyków i odzieży z nielegalnie naniesionymi zastrzezonymi znakami towarowymi i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu. Za ten czyn grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Hurtownik z powiatu grodziskiego odpowiadał będzie za naruszenie Ustawy Kodeks Karny Skarbowy za handel wyrobami bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.42 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.98 MB)

Powrót na górę strony