Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za potrącenie pieszego na pasach i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 13.03.2015

Zarzut spowodowania wypadku drogowego i nieudzielenia pomocy usłyszał kierowca seata, który w Głogowie potrącił prawidłowo przechodzącego przez jezdnię 61 – letniego pieszego. Kierowca po wypadku przeniósł z innym mężczyzną potrąconego z ulicy na chodnik, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że kierujący nie miał uprawnień, a jego samochód miał niesprawne hamulce.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, na jednej z ulic Głogowa. Kierujący samochodem marki Seat Ibiza na przejściu dla pieszych potrącił prawidłowo przechodzącego mężczyznę w wieku 61 lat. Kierowca po wypadku zatrzymał się i według relacji świadków, wraz z drugim mężczyzną, miał przenieść potrąconego z ulicy na chodnik. Następnie wsiadł do samochodu i odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy na skutek odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala.

W wyniku podjętych działań policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu oraz miejsce parkowania samochodu. 26 – letni mężczyzna jednak po tym jak uciekł z miejsca zdarzenia, ukrywał się przed funkcjonariuszami. Następnego dnia wiedząc, że nie uniknie zatrzymania, zgłosił się na policję. Zatrzymany usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz nieudzielenia pomocy potrąconemu mężczyźnie. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Policjanci ustalili też, że mężczyzna w związku z przekroczeniem dopuszczalnego limitu punktów karnych, ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a badanie techniczne auta wykazało niesprawność hamulców pojazdu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony