Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci w walce z przestępczością narkotykową

Blisko 700 gramów amfetaminy znalezionych przez policjantów z Białegostoku w garażu wynajmowanym przez 27-latka i 25 gramów marihuany zabezpieczonych przez suwalskich mundurowych przy dwóch 18-latkach oraz w mieszkaniu jednego z nich – to wynik intensywnej pracy podlaskich funkcjonariuszy, zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Teraz postępowaniem zatrzymanych mężczyzn zajmie się sąd.

Wnikliwa praca policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Białegostoku i Suwałk pozwoliła na zabezpieczenie znacznych ilości narkotyków i zatrzymanie w związku z tymi sprawami trzech mężczyzn. Jeden z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj. 27-latek podejrzany jest o handel środkami odurzającymi. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna najprawdopodobniej przechowuje i porcjuje narkotyki w wynajmowanym garażu na osiedlu Nowe Miasto. Po sprawdzeniu pomieszczenia przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Okazało się, że 27-latek ukrył środki odurzające w specjalnie do tego wykopanym zagłębieniu, które przykrył deskami stanowiącymi podłogę. Tam funkcjonariusze znaleźli plastikowe wiaderko z foliową torbą, w której było blisko 700 gramów narkotyku oraz drugą, identyczną torbę z jego pozostałościami. Już wstępne badanie potwierdziło, że była to amfetamina.

Natomiast w minioną środę, późnym wieczorem, policjanci z Suwałk patrolując miasto, zauważyli w jednej z bram przy ulicy Kościuszki młodych mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli zachowywać się nerwowo. Podczas legitymowania okazało się, że dwaj 18-latkowie mieli przy sobie w sumie ponad 12 gramów marihuany. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z nich mundurowi znaleźli kolejnych 13 gramów tego narkotyku.

W wyniku pracy białostockich i suwalskich funkcjonariuszy cała trójka trafiła już do policyjnego aresztu. Teraz policjanci ustalają skąd pochodziły narkotyki i gdzie miały trafić, a dalej obiema sprawami zajmie się sąd.


(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony