Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii na pasach

Data publikacji 13.03.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy zatrzymali prawo jazdy 77-letniemu mężczyźnie, który na przejściu dla pieszych omal nie potrącił przechodzącej po nim starszej kobiety. Kierowane przez niego daewoo dosłownie otarło się o pieszą. Sąd zadecyduje teraz czy cofnąć kierowcy uprawnienia do kierowania i jaką grzywną go ukarać. 77-latka może to kosztować nawet 5000 zł.

Cała sytuacja została nagrana przez policyjny wideorejestrator 11 marca br. niemal w samo południe. Na nagraniu widać jak przed przejściem dla pieszych na ul. Al. 1 Maja zatrzymał się kierowca renault, aby przepuścić kobietę. Jadący lewym pasem 77-latek przechodzącą przez przejście pieszą zauważył w ostatniej chwili. Zaczął hamować i skręcił kierownicą w lewo, ale gdyby nie reakcja kobiety, która zatrzymała się w ostatniej chwili, z pewnością doszłoby do potrącenia.

Policjanci natychmiast zatrzymali daewoo. 77-letni kierowca, mieszkaniec Konina tłumaczył się, że nie widział pieszej. Był dosłownie roztrzęsiony, gdyż jak stwierdził nie miał nigdy w życiu podobnej sytuacji. Myślał nawet, że potrącił przechodzącą przez przejście kobietę.

Z uwagi na spowodowanie znacznego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zadecydowali o zatrzymaniu kierowcy prawa jazdy. Sąd zadecyduje teraz czy cofnąć kierowcy uprawnienia do kierowania i jaką grzywną go ukarać. 77-latka może to kosztować nawet 5000 zł.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film O krok od tragedii na pasach

Pobierz plik O krok od tragedii na pasach (format mp4 - rozmiar 5.77 MB)

Powrót na górę strony