Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił dwoje dzieci, był pod wpływem narkotyków

Data publikacji 13.03.2015

Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował 29-letniego mężczyznę, który potrącił samochodem dwoje nastolatków. 14-letni chłopiec zmarł na miejscu zdarzenia, a dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Okazało się, że kierowca bmw był pod wpływem narkotyków. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do śmiertelnego wypadku doszło 14 lutego przed godziną 20, na drodze relacji Grębów - Krawce w powiecie tarnobrzeskim. Policjanci ustalili, że jadący samochodem osobowym marki BMW 29-letni mężczyzna potrącił dwójkę pieszych idących w tym samym kierunku. 14-letni chłopiec zmarł na miejscu zdarzenia, a rok starsza dziewczynka trafiła do szpitala. Okazało się, że 29-latek prowadził pojazd będąc pod wpływem środków odurzających.

Postępowanie wykazało, że 29-latek nie zachował ostrożności, przekraczając dopuszczalną prędkość  w tym miejscu o co najmniej 40 km/h. Ponadto pojazd mężczyzny miał niesprawny układ hamulcowy oraz oświetlenie. Sprawca wypadku usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, został przesłuchany.

Sąd w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.  Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności  do lat 12.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony