Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejną plantację

Kolejną plantację konopi indyjskich zlikwidowali gryfińscy policjanci. W pomieszczeniach na terenie jednej z posesji w gminie Widuchowa kryminalni znaleźli 60 doniczek z konopiami. Właścicielem uprawy był 32 -letni mieszkaniec gminy. Za uprawę konopi indyjskich zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Gryfińscy kryminalni potwierdzili uzyskane wcześniej informacje, dotyczące uprawy krzewów konopi indyjskich przez jednego z mieszkańców miejscowości w gminie Widuchowa. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych budynku będącego w remoncie, policjanci znaleźli  60 doniczek różnej pojemności z ziemią i zasuszonymi, ściętymi łodygami roślin, wentylatory, pochłaniacze wilgoci, butle z gazem CO2, elektryczny dozownik gazu, lampy sodowe. Zabezpieczono również płynne środki ochrony roślin, nawozy, foldery dotyczące uprawy konopi.

Susz roślinny oraz ścięte i zasuszone łodygi konopi indyjskich miały łączną wagę 2700 gramów. Policjanci zabezpieczyli także laptop oraz oprogramowanie służące do podglądu obrazu z kamer zainstalowanych na zewnątrz budynku. Podczas przesłuchania 32 - latek wyjaśnił, że uprawę prowadzi na własny użytek. Zatrzymany mężczyzna wcześniej był karany za inne przestępstwa.

Za uprawę konopi indyjskich młodemu mieszkańcowi gminy Widuchowa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony