Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zorganizowali pomoc pogorzelcom

Data publikacji 13.03.2015

Iławscy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło w budynku mieszkalnym w Makowie gmina Iława. Kiedy dzielnicowi gminy Iława przyjechali na miejsce, zaraz po rozpoznaniu sytuacji zajęli się organizowaniem pomocy pogorzelcom. Pozwoliło to na natychmiastowe przyznanie pomocy psychologicznej oraz finansowo-materialnej rodzinie.

Wczoraj po godzinie 9.00 oficer dyżurny iławskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Makowo w gminie Iława. Pod wskazany adres natychmiast pojechali dzielnicowi z gminy Iława. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że w budynku nikogo nie było. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że kiedy byli na posesji zauważyli wydobywający się dym z dachu. Następnie, kiedy dobiegli do domu zadymienie było już tak duże, że uniemożliwiło wejście do budynku. Strażacy ugasili pożar. Rodzina zamieszkująca budynek straciła swój dobytek. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Iławie sierż. szt. Waldemar Olszewski, wspólnie z sierż. szt. Sławomirem Michalak, jeszcze w trakcie akcji bardzo zaangażowali się w pomoc pogorzelcom. W krótkim czasie od przyjazdu na miejsce zdarzenia skontaktowali się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Pozwoliło to na natychmiastowe przyznanie  pomocy psychologicznej oraz finansowo-materialnej rodzinie.

Sierż. szt. Sławomir Michalak jest policjantem prawie 17 lat.  Od samego początku związany z iławską komendą policji. Pracował w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, patrolując ulice powiatu iławskiego, przez długi czas pełnił także służbę na akwenach wodnych w okolicy Iławy. W 2011 roku został uhonorowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  brązową odznaką „Zasłużony Policjant” w uznaniu za szczególne zasługi i osiągniecia służbowe, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Sierż. szt. Waldemar Olszewski jest policjantem od 8 lat. Swoją służbę rozpoczął w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie, następnie od 2007 roku wspierał Oddział Prewencji Policji w Olsztynie, aby od 2009 roku pracować w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Tu zaczął pracę od ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Od 2012 jest dzielnicowym na terenie gminy Iława.

Obaj policjanci są bardzo wrażliwi na krzywdę ludzką, z którą mają do czynienia codziennie, dlatego jak tylko mogą starają się pomóc. Tym razem mieszkańcom Makowa była potrzebna pomoc psychologa oraz pomoc finansowo-materialna, która została zorganizowana w krótkim czasie od zdarzenia. Bardzo dobrze sprawdzają się, pracując jako dzielnicowi. Wielokrotnie nagradzani i wyróżniani przez Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Iławie za szczególne zaangażowanie w pracę oraz wzorowa postawę.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Powołany biegły z zakresu pożarnictwa wypowie się, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony