Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o przywłaszczenie telewizorów

Data publikacji 13.03.2015

Na 3 miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, podejrzanych o przywłaszczenie 21 nowych telewizorów, którzy zostali zatrzymani przez policjantów z wrocławskiej komendy miejskiej. Wartość utraconego mienia to ponad 100 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W wyniku realizacji sprawy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że w jednej z międzynarodowych firm na terenie powiatu wrocławskiego, zajmującej się produkcją sprzętu elektronicznego doszło do przywłaszczenia 21 telewizorów o łącznej wartości ponad 100 tys. zł. Policjanci, po wnikliwej analizie zebranych materiałów i dowodów potwierdzili, że w proceder ten były zamieszane dwie osoby, w tym jeden z pracowników poszkodowanej firmy. W związku z tym, zatrzymano dwoje podejrzanych w wieku 27 i 52 lat oraz zabezpieczono 17,5 tys. złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Sąd, na podstawie zgromadzonych dowodów, wydał już postanowienie wobec obu mężczyzn o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Zatrzymanym może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony