Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚP, SG i Izby Celnej zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu

Data publikacji 14.03.2015

Wspólna akcja funkcjonariuszy krakowskiego Zarządu CBŚP, Straży Granicznej oraz Izby Celnej doprowadziła do zlikwidowania na terenie powiatu limanowskiego nielegalnie działającej fabryki tytoniu. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, z których jeden był dodatkowo poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny do produkcji tytoniu, 120 kilogramów gotowego produktu, a także 800 litrów silnie trującego metanolu.

Funkcjonariusze Wydziału w Nowym Sączu Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji, Karpackiego Ośrodka Wsparcia Działań Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz Izby Celnej w Nowym Sączu zlikwidowali na terenie powiatu limanowskiego nielegalną linię technologiczną do produkcji tytoniu. Na miejscu zabezpieczono maszyny do produkcji tytoniu, środki chemiczne służące do jego konserwacji, jak również ponad 120 kg wytworzonego produktu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto 800 litrów silnej trucizny w postaci metanolu.

Na gorącym uczynku zostali zatrzymani trzej mężczyźni, doskonale znani Policji, ponieważ w przeszłości karani byli między innymi za produkcję amfetaminy oraz handel bronią. Przestępcy zostali zaskoczeni w trakcie produkcji, niemniej jeden z nich, przez specjalnie przygotowane przejście, podjął próbę ucieczki. Po niespełna kilometrowym pościgu został zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze szacują, że przestępcy od początku swojej przestępczej działalności, mogli wyprodukować od 2 do 4 ton gotowego tytoniu, którego szacowana wartość wynosi od 1,2 do 2,5 milionów złotych, z czego budżet Państwa stracił na tym procederze od 1,4 do 2,9 milionów złotych z tytułu nie uiszczonej akcyzy.

Postępowanie przygotowawcze prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Limanowej. Sprawa ma charakter rozwojowy.

CBŚP Nowy Sącz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.13 MB)

Powrót na górę strony