Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za dopalacze

Data publikacji 14.03.2015

W Pułtusku młoda osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala po zażyciu tzw. dopalaczy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozprowadzanie niebezpiecznych substancji. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

W ubiegły wtorek,  w godzinach nocnych, dwóch młodych mężczyzn trafiło do pułtuskiego szpitala. Jeden z nich w krytycznym stanie. Jak ustaliła policja, obaj zażyli substancje chemiczne niewiadomego pochodzenia i składu.

W zawiązku z tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zaczęli ustalać pochodzenie oraz rodzaj owych substancji. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego szybko zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Pułtuska, podejrzewanego o rozprowadzanie niebezpiecznych substancji.

Podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczono znaczne ilości środków zastępczych, tzw. dopalaczy, sprzęt służący do porcjowania substancji oraz pieniądze. Zebrane dowodu pozwoliły na postawienie zarzutów narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia innej osoby oraz nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W piątek wobec 47-letniego mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony