Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany pędził w terenie zabudowanym

Data publikacji 14.03.2015

Policjanci z Lubina zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący jechał o 41 km/h szybciej niż pozwalały na to przepisy. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Za ten czyn może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału ruchu drogowego pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie na ul. Hutniczej w Lubinie zauważyli samochód volkswagen jadący z dużą prędkością, który ich minął. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Podczas pogoni dokonali pomiaru prędkości ściganego auta. Jak się okazało, na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość i jechał ponad 91 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie kierującego. Kontrola trzeźwości wykazała, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.

57-letni mieszkaniec Lubina stracił prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.69 MB)

Powrót na górę strony