Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koncert Charytatywny Policyjnych Orkiestr z Dolnego Śląska i Północnej Nadrenii Westfalii

Data publikacji 14.03.2015

Wczoraj odbył się Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Orkiestry Policyjnej Krajowej Północnej Nadrenii Westfalii. Podczas występu na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach można było usłyszeć utwory muzyki poważnej i rozrywkowej.

W sali koncertowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu odbył się Koncert Charytatywny na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Koncert odbył się pod Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego oraz Konsula Generalnego - Elisabeth Wolbers.  W czasie występu zbierane były datki na szczytny cel fundacji. Do akcji dołączyli również przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA z Dolnego Śląska i  Nadrenii Północnej Westfalii, którzy przekazali czek z zebranych pieniędzy na ręce przedstawiciela  Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Podczas koncertu można było usłyszeć utwory muzyki poważnej i rozrywkowej, które zostały wykonane przez Orkiestrę Policyjną Krajową Północnej Nadrenii Westfalii, Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz zaproszonych solistów – Izabelę Strzelecką, Agnieszkę Drożdżewską, Tomasza Tracza oraz Kamila Tworka. Koncert poprowadziła Maria Zawartko. Wszystkich wykonawców zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach ustanowił Komendant Główny Policji w 1997 roku. Celem Fundacji jest pomoc osieroconym rodzinom poległych na służbie policjantów w wyjściu z kryzysu po przeżytej tragedii oraz w pokonywaniu trudności życia codziennego. Działalność prowadzona jest w oparciu o zaangażowanie społeczne, a środki na realizację celów statutowych pochodzą z dobrowolnych datków ludzi dobrej woli.

Orkiestra Policyjna Krajowa Północnej Nadrenii Westfalii występuje w 10 różnych składach, od zupełnie małych , Az do wielkiego składu symfonicznego. Pomiędzy nimi są nowoczesne składy takie jak Big Band, Brass Band, Jazz Rock, Pop Band czy Orkiestra Kryminalna, której repertuarem są tytuły genres soul, funki i swingu. Wyrafinowane i aktualne przeboje z musicali i popu, jak również interesujące kompozycje znanych filmów i seriali kryminalnych, które uzupełniają program. Kierownikiem największego składu symfonicznego lancowej orkiestry policyjnej jest Amerykanin - Scott Lowton.   

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu powstała w roku 1974. Ponad 40-letni dorobek orkiestry to około cztery tysiące różnego rodzaju występów oraz udział w kilkunastu programach telewizyjnych i radiowych. Orkiestra wielokrotnie występowała w Niemczech, Francji, Danii, Holandii, Czechach, Szwajcarii, na Litwie, na Węgrzech i na Ukrainie. Koncerty i pokazy musztry paradnej Orkiestry Policyjnej z Wrocławia uświetniają imprezy jubileuszowe, zawody sportowe i programy prewencyjno - edukacyjne związane z działalnością Policji Państwowej. Kapelmistrzem orkiestry jest kom. Adam Wittiw.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.99 MB)

Powrót na górę strony