Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione BMW odzyskane przez Policję

Data publikacji 15.03.2015

Kolejny samochód odzyskany przez lubuską Policję. Tym razem policjanci z Sulęcina i Gorzowa zatrzymali w pościgu kradzione na terenie Niemiec BMW. Kierowca auta odpowie za udział w kradzieży, próbę najechania na policjantów i posiadanie narkotyków.

Nie milkną echa spektakularnego pościgu lubuskiej Policji w Świebodzinie. W miniony czwartek funkcjonariusze zatrzymali tam Litwina, który uciekał kradzionym za Odrą VW. Tym razem w piątek (13.03), w Krzeszycach (gm. Sulęcin), nie zatrzymało się do policyjnej kontroli czarne BMW. Kierowca samochodu mknął z olbrzymią prędkością. Lekceważąc wszelkie przepisy, wyprzedzał inne auta w miejscu zabronionym i - jadąc powyżej 100 km/h - mijał kolejne miejscowości. Pościg za desperatem rozpoczęli sulęcińscy policjanci. Po chwili do działań włączyli się mundurowi z Komendy Miejskiej w Gorzowie, którzy swymi radiowozami dojechali z przeciwnego kierunku.

Gdy pędzące BMW minęło Świerkocin, mundurowi zmusili jego kierowcę do zjechania z głównej drogi. Auto sprowadzone zostało na polny dukt i tu dokonano zatrzymania. Osaczony uciekinier próbował jeszcze salwować się sprintem, lecz po chwili na jego rękach zatrzasnęły sie policyjne kajdanki. Oględziny odzyskanego samochodu wykazały, że nie został od uruchomiony w sposób legalny. W trakcie czynności policja zabezpieczyła również amfetaminę, którą prowadzący BMW miał przy sobie.

Dzięki udanej akcji policjantów z Komendy Powiatowej w Sulęcinie i Komendy Miejskiej w Gorzowie warte ponad 50 tys. zł auto zostało odzyskane. Sprawdzenie w komputerowej bazie potwierdziło, że samochód w nocy z 12 na 13 marca został skradziony z terenu Niemiec.

Kierowca BMW trafił do Komendy Miejskiej w Gorzowie. To 31-letni mieszkaniec Trójmiasta. Mężczyzna usłyszał już zarzuty udziału w kradzieży i posiadania narkotyków. Ponieważ w trakcie pościgu starał się najechać na policjantów, odpowie również za czynną napaść na funkcjonariuszy. W weekend do gorzowskiego sądu trafił wniosek o jego aresztowanie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Skradziony w Niemczech, zatrzymany w Polsce ►

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.66 MB)

Powrót na górę strony